MTC METALURJI
Turkish Turkish

MOTIC AE2000MET Trinocular 100W LMBD Objectives Metalurji Mikroskobu

MOTIC AE2000MET Trinocular  100W  LMBD Objectives Metalurji Mikroskobu

Motic'in yeni AE2000MET'i ters metalurjik mikroskoptur.
Malzemelerin, minerallerin, döküm parçalarının ve hassasiyetin incelenmesi ve analizi için kalıplar incelemeyi sağlar. Bu mikroskop, eğitimsel, endüstriyel ve bilimsel araştırma analizi için tüm metalurjik uygulamaları karşılar.

 

Motic® AE2000MET, dik bir mikroskopta yerleştirilemeyen büyük boy veya düzensiz numuneleri gözlemlemek için bir çözüm sunan ters metalurjik bir mikroskoptur. Bunlara metal parçalar, malzemeler, mineraller, kalıp dökümleri ve hassas kalıplar vb. Dahildir. Motic® serisine yapılan bu son ek, arıza analizi, malzeme araştırmaları veya otomotiv, havacılık, vb. makine, takım imalatı ve demir çelik endüstrisi.

Motic® AE2000MET'e yeni nesil LM Plan BD uzun çalışma mesafesi hedefleri eklenmiştir. Yüksek kaliteli cam ve yükseltilmiş yansıma önleyici kaplama teknolojisi kullanılarak yapılan bu lensler, Karanlık Alan, Parlak Alan ve Polarize Işık gözlemi için uygundur.

   

Mercek Tüpler


Ergonomik mercek tüpleri 360˚ tam döner ve 48mm ila 75mm arasındaki karşılıklı mesafelere ayarlanır. “Butterfly Mode” kullanılarak boru yüksekliği 40mm'ye kadar yükseltilebilir. Görüş açısı 45˚ ve Görüş Alanı 20mm'dir.
Trinocular kafasında 20:80 hüzme bölünmesi, herhangi bir modern analog veya dijital kameranın monte edilmesini sağlar. Motic, CMOS kameraların Moticam serisini ve görüntü yakalama ve analiz için uygun C montaj adaptörleri sunar.

 

Oküler


Infinity Corrected CCIS® Optics 10X göz mercekleri 20 mm'lik düz bir görüş alanı sunar ve her mercek diyoptri ayarlıdır. Yüksek göz noktası prensibi keskin bir görüntü, gerçek renk ve minimum göz yorgunluğu ve yorgunluk sağlar.

 

Dört ve Beş Parçalı Ters Başlık


AE2000MET, özel bir bilyalı yatak tasarımı kullanarak uygun bir merkezleme ve tekrarlanabilirlik garanti eder. Burun parçası ayrıca beş mercek montaj portundan birine yerleştirilmiş nesnel bir merceği kavramak için manüel dönüş erişimini kolaylaştırmak için yandan bakmaktadır.

 

Objektifler


AE200MET, Motic® CCIS® Infinity Optics konseptini kullanan yükseltilmiş LM Plan BD metalurjik, uzun çalışma mesafesi lenslerine sahiptir. Çok katmanlı bir kaplama ve iyileştirilmiş lens kalitesi, daha parlak ve daha gerçekçi üreme hassasiyeti sağlar.

Bir seçenek olarak, bir adaptör yalnızca Parlak Alan gözlemi için bir dizi LM Plan Metalurji lensinin monte edilmesine izin verir.

 

    Sistem Konfirgasyonu;

Model  AE2000MET Trinocular  100W  LMBD objectives
Optik Sistem Renk Düzeltilmiş Sonsuz Optik Sistem (CCIS®)
Gözlem Tüpü Üçlü Başlık 360º derece Döndürülebilir
Trinoküler Bölünmüş Işık 100:0/20:80
İnterpupiller mesafe 48-75 mm
Eğim 45 ° eğimli
Oküler N-WF10X / 20mm diyoptri ayarlı, +/- 5 diyoptri
Burun Kayışı Yan Bakan Beşik Döner Burunluk
Objektif Sınıflandırması Sonsuzluk Düzeltilmiş CCIS LM Planı , DIN (Karanlık ve Aydınlık Bir Alan için)
Objektifler 5X/0.13 (WD 17.3mm), 10X/0.25 (WD 16.3mm), 20X/0.40 (WD 7.3mm), 50X/0.55 (WD 7.2mm) 50X / 0.55 (WD 8.4mm)
Objektif Montaj Dişi  M32
Sahne  yuvarlak ve oval aşamalı kesici uçlarla kaplanmış, düşük konumlu konvansiyonel mekanik sahne
Sahne Boyutu 280x192 mm
Mekanik Aşama X ve Y aralığı 50x50 mm
Odak Mekanizması Gerginlik ayarlamalı konvansiyel kaba ve hassas odaklama sistemi
Z-Ekseninde Hareket 10 mm
Kesin Odak 2 µm minimum artış
Aydınlatma  Dış fener, 12V / 100W Kuvars Halojen Koehler aydınlatma, yoğunluk kontrolü ile aydınlatma diyaframlar ve dış lamba evi
Işık özellikleri Uyku Modu
Transformatör Dış
Güç Kaynağı 100-240V (CE)
İleten Aydınlatma Yoğunluk Kontrolü ile 6V / 30W Kuvarts Halojen veya 3W LED Koehler Aydınlatma
Dahili Olan Aksesuar Mavi, buzlu, yeşil ve sarı filtreler, Güç kablosu, toz kapağı ve Alyans anahtarı
Boyutlar 673x280x345 mm
Ağırlık 13 kg

 

FOCUS


Koaksiyel ince ve kaba odaklama mekanizması hassas pirinçtir ve güvenilir bir üçgen ray sistemi kullanır. Kaba odak düğmesi ayarlanabilir gerginliğe sahiptir. İnce odak düğmesi, odağı minimum 2 artışlarla ayarlar.

 

Aydınlatma


Kohler aydınlatma, Parlak alan, Karanlık alan ve Polarize ışık gözlemi için yoğunluğun ayarlanmasını sağlayan yüksek yoğunluklu 12V / 50W Halojen lamba ile sağlanır. AE2000MET, 15 dakika kullanılmazsa cihazı kapatan ve çalışmaya devam edildiğinde otomatik olarak yeniden açılan enerji tasarrufu sağlayan bir “uyku modu” içerir.

 

Parlak Alan (BF) ve Karanlık Alan (DF) Gözlem


Hem Parlak Alan hem de Karanlık Alan gözlemi için tek bir hedef seti olan hepsi bir arada optik sistemi gereklidir. Bir moddan diğerine geçiş, cihazın yanındaki itme / çekme, BF / DF çubuğu ile kolayca yapılır.

AE200MET Göz Koruması özelliği, Karanlık Alandan Parlak Alan'a geçerken aydınlatmayı otomatik olarak rahat bir düzeye ayarlar. Bu özellik, Dark Field için gerekli olan yüksek yoğunluklu aydınlatmanın neden olduğu kullanıcıya potansiyel göz şokunu ortadan kaldırır.

 

Basit Polarizasyon


AE2000MET'in olası uygulamalarını daha da genişletmek için seçenek olarak bir polarizasyon seti (polarizer / analyzer) bulunur. Kurulum polarizörün P yuvasına ve analizörün A yuvasına basit şekilde yerleştirilmesidir. Polarizatör 360 derece döndürülebilir.

 

Mekanik Aşama Üst Tabla


Üç plakalı X / Y aşaması 280 X 180mm ölçmektedir ve 50 X 50mm hareket aralığına sahiptir. Düz kademeli yüzey cilalı yüzeylerin montaj ortamından etkilenmeden doğrudan gözlenmesini sağlar. Ayrıca hareket referansı için bir ölçek ile donatılmıştır. Metal bir ekleme plakası standarttır ve bir cam ekleme mevcuttur.

 

Dijital Belgeler


AE2000MET Trinoküler mikroskobun Moticam® dijital kamera serisi ile entegrasyonu net video görüntüleri sağlar. Tüm Moticam® kameralar AE2000MET'i bir analiz ve dokümantasyon istasyonuna dönüştüren bir yazılımla birlikte gelir. Bilgisayara USB 2.0 çıkışı ile, sistem hem gerçek zamanlı hem de yakalama modlarında yüksek çözünürlüklü görüntüleme sağlar. Bir Motic® veya üçüncü parti kamera seçerseniz, Motic® trinoküler port takılması için gerekli olan bir dizi C montaj adaptörü sunar.

 

Standart Fotomikrografi


Görüntüler, T montajlı bir 35mm SLR kamera kullanılarak yakalanabilir. Sistem bir SLR projeksiyon merceği ve fotoğraf mercek oluşur. Ek olarak, fotoğraf makinesine bağlı olarak bir T / T2 adaptörü gerekebilir (bir fotoğraf mağazasından).

 

   Metalurjik Analiz  Yazılım Özellikleri

 

   Standart kalite görüntü (ASTM E112)

   Metal yöntemleri ortalama tane büyüklüğü tahmin etmek için ... ASTM E112)

 

     · Tane Büyüklük Analizi


   Bu sistem Planimetri, (kullanıcının kesiştirme için doğru adedini belirtebildiği) Hayn
   Doğrusal Kesiştirme, Tek Daire/Üç Daire gibi farklı büyüklükte tane ölçüm yöntemlerinin
   yanısıra kullanıcının tane yapısını manuel olarak çizebildiği Manuel tane analizini destekler.
   Aşağıda 2 görüntü verilmektedir: asıl görüntü ve tane sınırının biçimlendirildiği işlenmiş
   görüntü.

 

 

   • Planimetri, Doğrusal Kesiştirme, Tek Daire Kesiştirme ve Üç Daire Kesiştirme yöntemlerini destekler
   • Tane sınırının tam olarak biçimlenmediği durumlarda kullanıcı gerekirse işlenmi görüntü üzerinde tane sınırını manuel olarak çizebilir
   • Görüntü kalitesinin zayıf olduğu veya tane sınırının net olmadığı durumlarda kullanıcı mouse yardımıyla taneyi manuel olarak hazırlayarak yaklaşık tane                   büyüklüğünü bulabilir.
   • Kullanıcı taneyi (taneleri) seçebilir ve sadece seçilen tanelerin büyüklüğünü hesaplayabilir
   • Ölçüm/rapor başına 15 numuneye kadar destekler
   • PDF ve Excel formatında raporlama

 

     · Porosite Analizi


     Sistem otomatik veya manuel yöntemle porosite ölçümü için kullanılabilir. Sistemin porosite ölçümü için sağladığı özellikler:
   • Kullanıcı uygulanacak ferret uzunluğu, alan ve biçim faktörü gibi filtre kriterlerinin belirtildiği konfigürasyonlar yaratabilir. Kullanıcı istediği sayıda konfigürasyon
      yaratabilir.
   • Kullanıcı bir özelliği manuel olarak seçerek veya kaldırarak sonuca müdahale edebilir.
   • Kullanıcı bir özelliği manuel olarak seçmeden veya kaldırmadan önce özelliğin analizi için işlenmiş görüntü ile video arasında seçim yapabilir. Bu özellik
     kullanıcının daha sonra o özelliğe zum yaparak analiz gerçekleştirmesine yardımcı olur.
   • Ölçüm/rapor başına 15 numuneye kadar destekler
   • PDF ve Excel formatında raporlama

      · Nodularite Analizi


      Sistem ASTM standartlarına göre Nodularite ölçümünü destekler ve Nodularite analizi için aşağıdaki özellikleri sağlar:

   • Kullanıcı uygulanacak ferret uzunluğu, alan ve biçim faktörü gibi filtre kriterlerinin belirtildiği konfigürasyonlar yaratabilir. Kullanıcı istediği sayıda konfigürasyon
      yaratabilir.
   • Kullanıcı nodul olarak bir özelliği manuel seçerek veya kaldırarak sonuca müdahale edebilir.
   • Sonuçlar nodul sayımı, nodul alanı, Nodularite, nodul yoğunluğu, bütün grafit yüzdesinin yanısıra büyüklük, maksimum uzunluk ve büyüklük, minimum uzunluk       ve büyüklük, ortalama uzunluk ve büyüklük gibi nodul sınıflamasını içerir.
   • Ölçüm/rapor başına 15 numuneye kadar destekler
   • PDF ve Excel formatında raporlama
   • Aşama analizi (Pearlit, Ferrit, vs alan yüzdesi) için kullanıcı nodul analiz raporunu Aşama/Bölme ölçümüne aktarabilir.
   • Kullanıcı daha sonra kullanmak üzere nodul sonucunu dosya olarak saklayabilir (Aşama/Bölme analizine alabilir veya derhal Aşama/Bölme analizine                        aktarabilir).

     · Yapraksı/Grafit Analizi


     Sistem ASTM standartlarına göre Yapraksı/Grafit ölçümünü destekler ve Yapraksı analizi için aşağıdaki özellikleri sağlar:

   • Sistem yapraksı tip ve büyüklüğünü saptayarak sonuçları gruplandırabilir.
   • Sistem A, B, C, D ve E yapraksı tiplerini saptayarak sonuçları 1 ile 8 arası büyüklüğe göre gruplandırır.
   • Sistem her yapraksı tipini farklı bir renkle gösterir.
   • Kullanıcı sonuca manuel olarak müdahale ederek yapraksı tipini değiştirebilir.
   • Ölçüm/rapor başına 15 numuneye kadar destekler
   • PDF ve Excel formatında raporlama.

   • Aşama analizi (Pearlit, Ferrit, vs alan yüzdesi) için kullanıcı yapraksı analiz raporunu Aşama/Bölme ölçümüne aktarabilir.

   • Kullanıcı daha sonra kullanmak üzere yapraksı sonucunu dosya olarak saklayabilir.

    (Aşama/Bölme analizine alabilir veya derhal Aşama/Bölme analizine aktarabilir).

    · Inkluzyon Analizi


     Sistem ASTM standartlarına göre Inkluzyon ölçümünü destekler ve Inkluzyon analizi için aşağıdaki özellikleri sağlar:
   • ASTM standardına göre ölçüm
   • Kullanıcı bir özellik/stringer için belirli bir tip ve kalınlık belirleyerek varsayılan sonuca müdahale edebilir
   • A, B, C ve D tipleri için yeğinlik sınıflaması olarak sonucu verir ve daha sonra İnce/Kalın şeklinde gruplar
   • Ölçüm/rapor başına 15 numuneye kadar destekler
   • PDF ve Excel formatında raporlama.

   · Aşama/Bölme Analizi


   Sistem ASTM standartlarına göre Aşama/Bölme ölçümünü destekler. Bu özellik Pearlit, Ferrit, Martenzit, Steadit, vs alan yüzdesinin hesaplanmasına yöneliktir.

   Sistem aşağıdaki özellikleri sağlar:

   • ASTM standardına göre ölçüm
   • Kullanıcı (nodul veya yapraksıdan) grafit analizinin sonucunu aktarabilir
   • Sistem (aşındırmadan sonra) görüntüde mevcut olan nodulları otomatik olarak saptayabilir ve sonuca dahil edebilir
   • Sistem ayrıca (otomatik yöntemle tam olarak saptanmaması halinde) kullanıcının mouse kullanarak nodulları manuel olarak belirlemesi seçeneğini sağlar
   • Kullanıcı aşama için görüntüden renk dağılımı seçmesi gerektiğinde görüntüden aşamalar yaratabilir
   • Kullanıcı her defasında aşama konfigürasyonu belirlemeye gerek kalmaması için gelecekte kullanmak üzere saklayabilir.
   • Sistem eğer aktarılmışsa grafit (nodul veya yapraksı) verilerini hesaba katarak her aşama için alan yüzdesini verir.
   • Kullanıcı (örneğin – Pearlit ve Steadit gibi) aynı renk dağılımında 2 element olduğu durumlarda çok yararlı olarak bir aşamayı BÖLME seçeneğine sahiptir.

     Numune görüntüleri aşağıda verilmektedir.

   • Sistem kaplamanın sınırını otomatik olarak saptayabilir
   • Kullanıcı kendi tercihine göre sınır üzerindeki belirli nokta(lar)dan ölçüm alabilir
   • Kullanıcı ayrıca sınır üzerindeki bütün noktalar kullanılarak sistemin ölçüm vermesini isteyebilir veya ölçüm için aralık sayısını belirtebilir
   • Kullanıcı gerekirse sınır eğrilerini düzeltebilir
   • Kullanıcı tıklama ve sürükleme yoluyla düzgün olmayan sınır noktalarını düzeltmek için sınır üzerinde küçük ayarlamalar yapma seçeneğine sahiptir
   • Kullanıcı sınır formasyonunda hataları düzeltmek gerekirse belirli noktalarla sınırları dengeleyebilir
   • Sistem ortalama kalınlık, minimum değer, maksimum değer ve standart sapmayı verir
   • Ölçüm/rapor başına 15 numuneye kadar destekler
   • PDF ve Excel formatında raporlama.

 

     · Dendrit Kol Aralığı


  

      Sistem alüminyumun Dendrit Kol Aralığını ölçmede kullanılabilir. Bu işlem hücreler arasındaki ortalama aralığa dayalıdır.

   • Sistem ortalama hücre aralığı, minimum değer, maksimum değer ve standart sapmayı verir
   • Ölçüm/rapor başına 15 numuneye kadar destekler

E-Bülten Aboneliği :
Tasarım ve Kodlama Google Seo
Tercüme Bürosu Konusunda Tercüme | Tercüme Bürosu | Çeviri